Rodzaje saun

Rodzaje saun

Rodzaje saun

Istnieje wiele rodzajów saun, jednak kilka jest szczególnie popularnych. Z innymi można spotkać się w strefach saun w SPA lub specjalnych kurortach. Sauna parowa, inaczej zwana rzymską, jest podobna budową do sauny fińskiej. Jednak w saunie parowej występuje wysoka wilgotność przy temperaturze równiej 50-65 stopni Celsjusza.detektyw gdynia Oprócz zwykłej funkcji piec ma możliwość stosowania kąpieli aromatycznych i ziołowych poprzez parownik. Ta sauna bardzo dobrze oczyszcza skórę, wpływa zbawiennie na bóle reumatyczne czy drogi oddechowe. Sauna fińska czyli sucha jest najbardziej popularna. Zbudowana jest z drewna, przynajmniej cały środek otoczony jest drewnem.

Rodzaje saun

Panuje w niej wysoka temperatura (od 60 do nawet 120 stopni Celsjusza). Wilgotność jest mała, przebywa się w suchym powietrzu. Piec znajdujący się na środku można polewać wodą. Wpływa to na zwiększenie temperatury i co za tym idzie wilgotności powietrza. Ten rodzaj sauny bardzo dobrze wpływa na skórę oraz jest dobrym wyjściem dla osób posiadających problemy z naczynkami krwionośnymi.

Rodzaje saun

Dodatkowo dłuższy pobyt (20-30 minut) pozwala na pozbycie się nawet 300 kcal! Sauna mokra charakteryzuje się największą wilgotnością, temperaturą powietrza dj na impreze kraków od około 70 do 90 stopni Celsjusza. Sauna mokra przeznaczona jest nawet do codziennych kąpieli. Jest dobra dla osób źle czujących się w wysokich temperaturach. Istnieje również sauna na podczerwień, czyli sauna, w której na ciało działają promienie podczerwone. To one mają za zadanie sprawić, by człowiek pocił się. Dzięki tym promieniom wnikającym w skórę można pozbyć się metali ciężkich i wszelkich niewłaściwych substancji, tutaj pocenie jest intensywniejsze niż w innych rodzajach saun.

Biosauna nie posiada wysokiej temperatury oraz wilgotności, dzięki czemu korzystać mogą z niej osoby źle znoszące wysoką temperaturę. Co ciekawe, sypie się tu lód na gorące kamienie dzięki czemu powstaje para. Istnieją jeszcze mniej popularne typy saun takie jak bania ruska czy łaźnia sucha szafkowa.

Wpis zawdzięczamy